5 زنی که مرزهای صنعت مد را جا به جا کردند

0
199

زن موفق :

کوکو شنل یکی از زنان تاثیر گذار در دنیای مد است که کمتر کسی هست که اسم آن را نشنیده باشد؛ تاثیر کوکو شنل به حدی قوی بوده است که نتایجش حتی در دنیای مد امروزه نیز قابل مشاهده است.

کوکو شنل یک طراح مد فرانسوی و یک تاجر بود که صاحب برند معروف Chanel بود.

کوکو شنل اولین زنی بود که در دهه 1920 برای بانوان استفاده از شلوار را رایج کرد.

او از پارچه پنبه ای که برای دوخت لباس آقایان استفاده می شد، کمک گرفت و لباس های رسمی سبک و راحت اما شیک و فاخر را طراحی کرد و زنان را بعد از قرن ها از دست لباس های سنگین و سخت رهایی بخشید. همچنین کوکو شنل به نوعی اولین نسل لباس های ورزشی زنانه را نیز به وجود آورد.

میوچا پرادا، طراح مد ایتالیایی یکی از قدرتمند ترین و مهم ترین شخصیت های دنیای مد است.

او از دهه 80 در این عرصه فعالیت می کند و طراح بسیاری از محصولاتی است که به عنوان آیکون مد شناخته می شود مانند کیف های دستی که برای بار اول در اواسط دهه 80 از جنس پارچه های نایلونی طراحی و تولید شدند که او را به موفقیت چشمگیری رسانید.

بعد هاmiuccia prada برند خود را با لاین لباس های آماده زنانه و لاین لباس های مردانه گسترش داد که اکنون برند پرادا تقریبا همه آیتم های مد را داراست.

میچوا همچنین بنیان گذار و صاحب برند میو میو نیز هست. او همکاری های خوبی با برند هایی مثل فندی و عزالدین عالیا داشته است و برنده جایزه طراح برگزیده از CFDA شده است.

جالب است بدانید Miuccia بیشتر خود را یک مدیر اقتصادی می داند تا یک هنرمند.

تقریبا همه کسانی که با دنیای مد آشنا هستند ورا ونگ را به عنوان نمونه یک طراح موفق در لیست زنان تاثیر گذار می دانند.

همانطور که می دانیم صنعت مد آمریکا به درامد و سرمایه معروف است و ورا به عنوان یکی از سرمایه دارترین طراحان این کشور شناخته می شود.

Vera با توانایی منحصر به فردش به عنوان یک طراح لباس رسمی و فاخر با طراحی لباس های عروسش انقلابی در صنعت مد ایجاد کرده است. لیست بلند بالایی از افراد سرشناس مثل ایوانکا ترامپ، کیم و کلویی کارداشیان، ویکتوریا بکهام، آورین لوینگ و چلسی کلینتون و بسیاری دیگر از مشتری های او بوده اند.

طراحی لباس پاتیناژ برای ورزشکاران المپیک و لوازم اسب سواری نیز جز فعالیت های اوست.

ونگ در سال 2005 به عنوان طراح سال در مراسم CDFA و همچنین در سال 2013 جایزه افتخاری یک عمر فعالیت در صنعت مد را برای همین مراسم به دست آورد. Wang کارنامه بسیار درخشان و نفوذ بسیاری در مد دارد.

مجله فوربز vera wang را به عنوان 34 مین زن در لیست زنان ثروتمند خود ساخته 2018 معرفی کرد. ثروت او حدود 630 میلیون دلار تخمین زده شده است.

طراح مد edgy، بتسی جانسون، حقیقتا یک طراح زیبا و جذاب است که قطعات زیبایی را خلق می‌کند که خارج از حالت عادی قرار دارند. او در اواخر دهه ۱۹۷۰ برند خود را در دوران جدید پانک آغاز کرد. او با شور و شوق بسیار در رقص و هنر بزرگ شد و این باعث شد که سبک لباس های او فوق‌العاده باشد.

سبک زندگی او زمانی با تغییر مواجه شد که دیزاین آوانگارد به بخشی از جنبش Youthquake در 1960 تبدیل شد. betsy در محله سوهو یک بوتیک را گشود و بیش از ۶۰ فروشگاه را در سراسر جهان افتتاح کرد.

جانسون با طراحی های فانتزی و پر از رنگ او تغییر عظیمی در دنیای مد به جا گذاشت و برای او جوایز بسیاری همچون بهترین طراح در مراسم America Fashion Awards و Coty awards را به همراه آورد.

همچنین بتسی جانسون یکی از نام هایی است که در Fashion walk of fame ثبت شده است.

شاید اسم مدلین شرو مانند اسامی کوکو شنل و میوچا پرادا شناخته شده نباشد اما حقیقت است که مدلین به نوعی راه را برای طراحی زن در نسل های آینده باز کرده است. شرو اولین زنی است که بنیان گذار و طراح یک خانه مد قدرتمند فرانسوی بود.

مادام شرو کارش را به عنوان یک خیاط در یک خانه مد کوتور شروع کرد اما استعداد او آنقدر استثنائی بود که توانست در سال 1905 یک برند با حدود 100 کارمند را رهبری کند. در حقیقت این شرو بود که پاول پوارت را برای راه اندازی برند حمایت کرد.

مدلین برنده جایزه ووگ شد و جز معدود خانه های کوتور بود که در طول جنگ جهانی اول فعالیت می کرد.

هرچند که برند او در سال 1935 بسته شد اما تاثیر طراحی های او برای همیشه بر مد مخصوصا مد زنان به جا مانده است.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید