پنج مهارت افراد موفق که در مدرسه یاد نمی گیریم

0
318

زن موفق :

مهارت‌هایی که دائمی و بادوام هستند، به افراد کمک می‌کنند تا زندگی خود را هدایت کنند و کارهای خود را به طور موثر انجام دهند.

آموختن مهارتهای زندگیمقابله با عدم‌قطعیت و تغییر؛ نحوه واکنش شما وقتی بیشتر چیزها از کنترل شما خارج است، میزان استرس و اضطراب شما را تعیین می‌کند. وقتی نگران آینده هستید، بر پیامدهایی که می‌توانید کنترل کنید تمرکز کنید و در مورد آن‌ها پیش قدم باشید؛  همیشه به خاطر داشته باشید، هر آنچه را فکر می‌کنید باور نکنید، در زمان حال زندگی کنید، اما در مورد آینده فعال باشید.

توانایی صرف زمان و سرمایه‌گذاری عاقلانه؛ زمان تنها چیزی است که ما باید برای انجام کارهای بزرگتر، تغییر، بهبود، یادگیری یا کسب درآمد داشته باشیم. اگر نحوه سرمایه‌گذاری، صرف یا صرفه جویی در زمان را بیاموزید تقریباً می‌توانید به هر چیزی دست پیدا کنید.

تمایل به تغییر نظر و عدم پافشاری روی تصمیمات؛ اگر نمی‌توانید نظر خود را تغییر دهید، نمی‌توانید پیشرفت کنید، نمی‌توانید سازگار شوید و نمی‌توانید با مردم کار کنید. قرار نیست همیشه حق با شما باشد، واقعیت شما تنها حقیقت است؛ بنابراین حفظ ذهن باز ضروری است.

افراد موفقتوانایی درک زبان احساسی؛ انسان‌ها موجودات اجتماعی هستند. ما از طریق زبان، احساسات و زبان بدن ارتباط برقرار می‌کنیم. اگر می‌خواهید راه دور بروید، روی افراد تأثیر بگذارید، نظر خود را تغییر دهید یا دوست شوید، درک بهتری از احساسات خود ایجاد کنید تا به احساس دیگران واکنش بهتری نشان دهید.

توانایی تفکر در مورد مشکلات و موقعیت‌ها؛ تصمیماتی که در زندگی می‌گیریم (کوچک و بزرگ) پیامدهای بلندمدتی برای خود و افرادی دارد که به آن‌ها اهمیت می‌دهیم. یادگیری تفکر می‌تواند به معنای تفاوت بین تصمیمات خوب و تصمیمات بد باشد. به قول لئوناردو داوینچی «کسی که کم فکر می‌کند خیلی اشتباه می‌کند.»
نقل از فرارو

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید