واکنش عضو شورای شهر تهران به کارتن خوابی و فعالیت مجدد مراکز بهاران

0
273

عضو شورای شهر تهران درباره کارتن خوابی و معضلات آن در شهر و همچنین برنامه ریزی مدیریت شهری برای فعالیت مجدد مراکز بهاران در مناطق مختلف و پذیرش این افراد و بازتوانی و بازگشت آنها به خانواده و جامعه توضیح داد.

زهرا شمس احسان با اشاره به مسئله کارتن خوابی و برنامه ریزی شورای شهر تهران در این دوره برای مقابله با این موضوع اظهار کرد: در دوره مدیریت شهری قالیباف مراکزی تحت عنوان بهاران برای گروه‌‌های خاص از جمله کارتن خواب‌ها و متعادان متجاهر راه‌اندازی شد که این افراد در این مراکز پذیرش و فرایند درمانی خود را سپری می‌کردند.

وی تصریح کرد: در این مراکز علاوه بر ارائه خدمات درمانی به معتادان اقداماتی نیز برای بازتوانی کارتن‌ خواب‌های متجاهر انجام می‌شد و مددکاران برای بازگشت این افراد به آغوش خانواده و جامعه تلاش‌های بسیاری را انجام می‌دادند و در ابعاد مختلف به این مسئله می‌پرداختند.

 

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: یکی از موضوعاتی در مراکز بهاران مورد توجه قرار داشت رابطه دو سویه تغییر رفتار و نگرش این افراد برای بازگشت به زندگی و خانواده بود که موفقیت‌های را در پی داشت و إن‌شاءالله در این دوره از مدیریت شهری( شورای شهر و شهرداری ) با هم افزایش دستگاه و بخش‌های متولی در این حوزه از جمله سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت و… اقداماتی را انجام خواهیم داد.

شمس احسان اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد در این دوره از مدیریت شهری گام‌های موثری را در ارتباط با ساماندهی و پذیرش کارتن‌ خواب‌ها و متعادان متجاهر در مراکز بهاران داشته باشیم و علاوه بر فرایند درمانی آنها به موضوعاتی از جمله بازتوانی و تغییر رفتار و نگرش آنها برای بازگشت به جامعه گام‌های را برداریم.

وی گفت: در آینده نزدیک مجددا فعالیت مراکز بهاران که چندی است متوقف و یا کاربری آنها تغییر کرده است به ریل گذشته باز خواهد گشت.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید