نکته مهم در خرید کفش زنانه مناسب و اندازه

0
371

خرید کفش زنانه به دلیل تنوع این کفش و همچنین نکاتی که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد کار دشواری است. کفش‌های پاشنه‌‌بلند برای خانم‌ها همیشه خاص و زیبا هستند. کفش پاشنه بلند قرن‌ها است که کفش زنانه مورد پسندی است و مد نیز آن را رها نمی‌کند، این کفش همیشه طرفداران خود را دارد. انواع مختلف کفش‌های پاشنه‌بلند برای استفاده در بیرون از خانه، محل کار، مهمانی‌ها و مجالس، طراحی شده‌اند. خانم‌ها برای انتخاب این کفش‌ها حساسیت بسیاری دارند. از این‌ رو می‌خواهیم در این مقاله به ارائه راهنمای خرید کفش پاشنه‌بلند بپردازیم.

خرید کفش زنانه پاشنه‌بلند

کفش‌های پاشنه‌بلند، همان‌طور که از نامشان مشخص است، پاشنه‌ای بلندتر از کفش‌های دیگر دارند. کفش‌های پاشنه‌بلند خود دارای انواعی هستند. برای مثال کفش‌های پاشنه‌بلند مجلسی دارای پاشنه‌های بلند و باریک هستند ولی انواع روزانه آن پاشنه‌های پهن‌تری دارند.

تاریخچه استفاده از کفش‌های پاشنه‌بلند به قرن ۱۶ میلادی باز می‌گردد. طول پاشنه این کفش‌ها در آن زمان بسیار بلند بود و نوعی از کفش با ۷۵ سانتی متر پاشنه نیز در بین آن‌ها دیده شده است. در گذشته، استفاده از کفش پاشنه‌بلند تنها به خانم‌ها محدود نمی‌شد و آقایان نیز برای بلند نشان دادن قد خود آن‌ها را می‌پوشیدند. در فشن جدید سال ۲۰۱۹ نیز مدل‌های مردی که مجددا از این کفش استفاده کنند مشاهده شده است.

نکات مهم در خرید کفش زنانه

در این بخش به ارائه راهنمای خرید کفش پاشنه‌بلند می‌پردازیم. کفش پاشنه بلند یکی از پر طرفدارترین نوع کفش زنانه است.

بهترین سایز را انتخاب کنید

در ساعات آخر روز خرید کنید. زیرا احتمالاً در آخرین ساعات روز، پاهای شما تورمی ناشی از فعالیت روزانه دارد. خرید کردن در این ساعات باعث می‌شود، شما بهترین سایز را برای پای خود انتخاب کنید. قطعاً دوست ندارید کفشی را صبح خریداری کنید تا هنگام پوشیدن آن برای مهمانی شب، برایتان کوچک باشد.

کفش‌ها را امتحان کنید

کفش‌های پاشنه‌بلند را بپوشید و کمی در مغازه قدم بزنید. اگر در هنگام راه رفتن با آن‌ها احساس راحتی کردید، آن‌ها را خریداری کنید. شاید فروشنده به شما بگوید که کفش جا باز می‌کند. اما ممکن است به هنگام استفاده درد پای شما در کفش بیشتر شود. خرید کفش زنانه به صبر و حوصله نیاز دارد زیرا اگر زمان کافی برای انتخاب کفش خود نگذارید ممکن است آن کفش بلا استفاده بماند.

جایگاه انگشتان پا را در نظر بگیرید

توجه کنید که کفش منتخب شما، جای مناسب و راحتی برای انگشتانتان داشته باشد. اگر شما دائماً کفشی پاشنه‌بلند را که قسمت جلویی آن کوچک است، بپوشید احتمال ابتلا به آرتروز و انواع عارضه‌های کمر و استخوان را افزایش می‌دهید.

کفش‌هایی پاشنه‌بلند با نوک گرد «Round toes» و انواع نوک بادامی‌شکل «Almond toes» دارای فضای مناسب‌تر و بهتری برای انگشتان پا هستند. اما کفش‌های نوک‌تیز جای به‌مراتب کمتری نسبت به انواع دیگر دارند.

اندازه پاشنه کفشتان را انتخاب کنید

اندازه پاشنه کفش بسیار مهم است. بهترین اندازه پاشنه معمولاً بین ۱ تا ۳ اینچ (حدوداً بین ۳ تا ۸سانتی‌متر) است. کفشی که پاشنه‌ای بیش از این مقدار دارد، طریقه راه رفتنتان را عوض خواهد کرد همچنین شما فشار بیشتری بر روی کمر، زانو و مچ خود احساس خواهید کرد.

به‌هرحال شما باید کفشی را انتخاب کنید که با آن راحت باشید. ممکن است بخواهید برای یک مهمانی، کفشی با پاشنه ۱۰ تا ۱۵سانتی‌متری انتخاب کنید.

اما اندازه متفاوت پاشنه کفش‌ها می‌توانند برای کارهای مختلفی مناسب باشند که در ادامه اشاره می‌کنیم.

 

در خرید کفش زنانه به اندازه پاشنه دقت کنید

  • پاشنه‌های ۳ تا ۵ سانتی‌متری برای پوشیدن در طول روز مناسب است.
  • پاشنه‌های ۵ سانتی‌متری و کمی بیشتر می‌توانند در هنگام کار نیز پوشیده شوند.
  • پاشنه‌های بیش از ۸ سانتی‌متر برای فعالیت‌های آخر هفته و شاید مهمانی‌ها مناسب باشند
  • با پاشنه‌هایی بیشتر از ۱۲ سانتیمتر، یقیناً کمتر احساس راحتی می‌کنید این کفش‌ها را تنها برای مدتی کوتاه و زمان‌هایی که قرار نیست خیلی راه بروید، بپوشید.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید