معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز:جامعه به موضوع سلامت زنان حساس باشد

0
96

زن موفق :

اورنگ ایلامی یکشنبه با اشاره به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه خدمات مطلوب مامایی به مادران باردار اعلام کرد: در سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ میزان مرگ مادران باردار در حوزه تحت پوش این دانشگاه  نسبت به متوسط کشوری پایین تر بود که حاصل تلاش های شبانه روزی فعالان این حوزه است.

اقدامات درمانی ارایه شده به بانوان در دوران کرونا

معاون درمان دانشگاه علو م پزشکی شیراز به ارایه خدمات درمانی به ۵۷ هزار و ۷۴۱ بانوی بستری مشکوک به کرونا از ابتدای شیوع این بیماری تا پایان آبان سال جاری اشاره کرد و گفت: از این تعداد، هزار و ۳۸۳ مورد مربوط به اتباع خارجی بوده است.

راه اندازی بخش های مراقبت ویژه  واحد تریاژ عفونی ویژه مادران باردار مبتلا به کووید ۱۹، برنامه ریزی و حضور متخصص  داخلی به صورت مقیم در مراکز ریفرال زنان از جمله بیمارستان حضرت زینب(س)، راه اندازی پنجمین کلینیک درمان ناباروری سطح دو با هدف ارایه خدمات درمانی به زوج های نابارور، از دیگر اقداماتی بود که ایلامی در زمینه ارائه خدمات درمانی به بانوان در ایام کرونا از آنها نام برد.

خدمات مددکاری و حمایتی ارایه شده در مراکز درمانی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز

ایلامی در خصوص خدمات حوزه مددکاری و حمایتی بانوان نیز گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، بیش از ۱۰۰ فقره تسهیلات ویژه درمان ناباروری به زوج های نابارور اعطا شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین گفت:  بیش از ۲۱۰ میلیون ریال مساعدت بلاعوض و پرداخت دو میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال وام درمانی به بانوان مبتلا به سرطان های شایع پرداخت شد.

پرداخت هزینه ترخیص بیش از ۴۰ مادر باردار پرخطر بستری در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان نمازی با جلب حمایت خیرین و ارایه خدمات درمانی رایگان به ۱۱۲ نفر از بانوان تحت پوشش مراکز دولتی درمان اعتیاد دیگر مواردی بود که معاون درمان دانشگاه علوم پرشکی شیراز به عنوان بخشی از خدمات حوزه مددکاری و حمایتی در حوزه سلامت بانوان به آنها اشاره کرد.

اقدامات پژوهشی و آموزشی معاونت درمان دانشگاه علوم پرشکی شیراز در حوزه بانوان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به استمرار برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی مجازی مرتبط با واکسیناسیون و مراقبت های دوران بارداری و شیردهی گفت: پوسترهای آموزشی در زمینه سلامت زنان و خانواده نیز به همت معاونت درمان این دانشگاه تهیه و در اختیار عموم مردم قرار می گیرد.

ایلامی افزود: تدوین سند راهبردی کاهش عوارض مادری و نوزادی، بررسی یافته های سی تی اسکن قفسه سینه بیماران کووید ۱۹ در مادران باردار مبتلا به کروناویروس، بررسی شاخص های سلامت در مادران مبتلا به کووید۱۹ و بررسی یافته های مرتبط با انتقال ویروس کووید۱۹ از طریق جفت به جنین، از جمله پژوهش های انجام شده در مجموعه معاونت درمان این دانشگاه در حوزه سلامت بانوان است.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید