مشکل بیمه بانوان روستایی سرپرست خانوار برطرف می‌شود

0
211

زن موفق

به گزارش ایرنا- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در راستای حمایت از بانوان روستایی سرپرست خانوار؛ مشکل بیمه این قشر پیگیری و برطرف می‌شود.

انسیه خزعلی شامگاه جمعه در بازدید از طرح‌های گردشگری، بوم‌گردی و خانه حصیر بخش آبپخش شهرستان دشتستان بر لزوم توجه به مشاغل خانگی زنان روستایی و روان سازی در روند کاری این قشر از بانوان استان تاکید کرد.

بیمه سرپرست خانواده روستاییمعاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اضافه کرد: با توجه به کیفیت بالای این محصولات، می توان به خوبی در زمینه صادرات آنها اقدام کرد.

خزعلی همچنین در بازدید از طرح بوم گردی روستای چهار برج آبپخش که زمینه اشتغال ۴۰ نفر از بانوان این روستا را فراهم کرده است افزود: در بحث گردشگری و بوم گردی از بانوان  حمایت و تسهیلاتی به متقاضیان پرداخت می‌شود.

محمد حسین ارسطو زاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه ۹۰ درصد طرح‌های بوم‌گردی استان بوشهر توسط بانوان اداره می‌شود این طرح‌ها نیازمند حمایت بیشتر هستند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده همچنین با خانواده شهید حسین قمیصی که اولین شهید شهر آبپخش دشتستان است دیدار و لوح تقدیر به مادر این شهید اهدا کرد.

نشست با بانوان فرهیخته و نخبه و فعالان حوزه زنان و خانواده استان، بازدید از بیمارستان نازایی و ناباروری، بازدید از مراکز نگهداری دختران بهزیستی، بازدید از بند نسوان زندان مرکزی بوشهر و شرکت در شورای عالی اداری استان بوشهر از برنامه‌های سفر یکروزه معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به استان بوشهر است.

رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شدند و در فرودگاه بین المللی استان مورد استقبال مسئولان قرار گرفتند.

در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر ۶  وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل وزیر کشور، راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

براساس برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم سفر می‌کنند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز گذشته به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.

وزیران  یادشده که معین دولت هستند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت می‌کنند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران خواهند داشت.

همچنین محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی،دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در بازدیدها ، دیدارها و جلسات سفر  رئیس جمهوری به استان بوشهر  آیت الله رئیسی را همراهی می کنند.

بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله شهید محلاتی ، دیدار با نخلداران اهرم مرکز شهرستان تنگستان، بازدید موزه شهید رئیسعلی دلواری، پروژه راه آهن بوشهر- شیراز – عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر و حضور در نشست با نخبگان استان از جمله برنامه هایی است که رئیس جمهوری پس از ورود به بوشهر انجام داده است.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید