خانه اخبار لزوم تشکیل وزارتخانه خانواده/ معرفی 5 اصل اساسی برای جلوگیری از طلاق

لزوم تشکیل وزارتخانه خانواده/ معرفی 5 اصل اساسی برای جلوگیری از طلاق

0
1554

غلامعلی افروز گفت:اصل 10 قانون اساسی تاکید دارد تمام قوانین باید خانواده محور باشد، بنده بارها پیشنهاد دادم کشور ما نیاز به وزارت خانواده دارد و امیدوارم مورد توجه قرار گیرد و بالاخره این وزارتخانه تشکیل شود.

به گزارش برنا؛ غلامعلی افروز، استاد ممتاز دانشگاه تهران در مراسم آغاز هفته ازدواج که در آکادمی المپیک با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: ازدواج یک نیاز فطری و ضرورت اجتماعی ست و هرکس عمدا ازدواج نکند با مشکل جدی در آینده مواجه خواهد شد.

او افزود:ازدواج فلسفه خلقت است. جمادات، نباتات، حیوانات و همه انسان ها زوج هستند؛ جمادات به صورت قهری، حیوانات غریزی و انسان ها به صورت اختیاری زوج خود را برمی‌گزینند.

افروز تصریح کرد: هیچکس نمی‌تواند جنسیت را تعیین کند چون خداوند زوج می آفریند و قاموس خلقت بر زوجیت استوار است.

این استاد ممتاز دانشگاه گفت: انتخاب انسان بر 5 اصل استوار است. انتخاب همسر سرنوشت سازترین انتخاب است و تمام ریشه های طلاق در این است که ازدواج به درستی صورت نمی‌گیرد. اگر ازدواج شرعی و قانونی کردید اما ازدواج آرامبخش نداشتید باید تجدیدنظر کنید و با همسر خود ازدواج آرامش گرایانه داشته باشید.

او ادامه داد: زن و شوهر باید در ارزش های اخلاقی و باورهای دینی همسو باشند، باید از طهارت نفسانی برخوردار شوند، وجودشان برای همسر گرمابخش باشد، اندیشه زوجیت برای زندگی مشترک بر مودت و رحمت استوار باشد اگر این اصول در یک ازدواج وجود داشته باشد دیگر طلاق معنا ندارد.

افروز با تاکید بر تشکیل وزارتخانه خانواده گفت: خانواده تنها نهاد فطری انسان است. از آنجایی که اصل 10 قانون اساسی تاکید دارد تمام قوانین باید خانواده محور باشد، بنده بارها پیشنهاد دادم کشور ما نیاز به وزارت خانواده دارد و امیدوارم مورد توجه قرار گیرد و بالاخره این وزارتخانه تشکیل شود.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید