زنان ما برای رسیدن به سکو بیش از مردان انگیزه دارند

0
139

زن موفق :

مراسم تجلیل از مهین فرهادی‌زاد در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک و با حضور سیدرضا صالحی‌امیری، مهدی علی‌نژاد، نصرالله سجادی، کیکاووس سعیدی، محمد پولادگر، محمدرضا داورزنی، غلامرضا شعبانی‌بهار، طاهره طاهریان، پیمان فخری برگزار شد.

سیدرضا صالحی‌امیری در مراسم تجلیل از مهین فرهادی‌زاد اظهار داشت: ما امروز از شخص تجلیل نمی‌کنیم بلکه از شخصیت تجلیل می‌کنیم‌. امروز از همه زنان ایران زمین تجلیل می‌کنیم‌.

وی در ادامه افزود: امروز در المپیک دختران ما می درخشند و غرور ایرانی را به نمایش می‌گذارند. به زودی تالار ورزش زنان را افتتاح می‌کنیم و همه خدمات و‌ تلاش زنان در آن تالار دیده می‌شود. همه شما بر گردن ورزش حق دارید و روزی از شما تجلیل خواهیم کرد. به زنان می‌گویم اگر امروز هویت دارید و می‌درخشید به خاطر تلاش بزرگان است و اگر درخت ورزش زنان سبز است به خاطر ریشه‌هایی است که در زمین دارد‌.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: زنان ما برای رسیدن به سکو بیش از مردان انگیزه دارند. در ایران اصلی به نام تبعیض نداریم و در بازی‌های آسیایی و المپیک پاریس و مسابقات آینده خواهید دید که نیمی از کاروان زنان هستند. باید به سمت عدالت حرکت کنیم حق نیمی از جامعه است که در جهان و در سکوهای جهانی قرار بگیرند.

صالحی‌امیری خاطرنشان کرد: امروز نیاز به افزایش حضور بانوان وجود دارد چون مجامع جهانی ناعادلانه نگاه تبعیض آمیز را نسبت به زنان به تصویر کشیدند و ما با حضور خود آن را به نگاه عدالت محور تغییر می‌دهیم. زنان ما می‌توانند در تمام عرصه‌ها حضور داشته باشند و بدرخشند ما نه به تحجر می‌اندیشیم نه به ولنگاری.

هم‌چنین مهدی علی‌نژاد، معاون وزیر ورزش در این مراسم عنوان کرد: اگر رشادت‌ها و پشتکار برخی از بانوان ما در دهه 60 نبود، ورزش بانوان به اینجا نمی‌رسید. خوب است وقتی افراد هستند مراسم بزرگداشت برگزار شود. فرهادی‌زاد، طاهریان و خیلی از بانوان ما که ورزش بانوان را بعد از انقلاب احیا کردند، نه فقط برای ورزش ایران بلکه برای ورزش جهان اسلام کار کردند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید