روز جهانی مثبت اندیشی، تمرین احساسات خوب

0
384

 

22 شهریور روز جهانی مثبت اندیشی نام گذاری شده است. در این روز شما تشویق می‌شوید بر نگرش مثبت تمرکز کنید و چالش های که هر روز با آن روبرو هستید را کنترل و مدیریت کنید. نگرش بدبینانه و افکار منفی هرگز مشکلی را حل نخواهند کرد. آنها تنها احساسات افسرده و دلسرد کننده را توسعه خواهند داد. اگر بخواهید با نگرش منفی و طرز فکر بدبینانه مشکلاتتان را حل کنید، هرگز  موفق نخواهید شد. شاید امروز نقطه عطفی برای تغییرات زندگی شما باشد. در ادامه 7 روش برای جشن گرفتن مثبت اندیشی به شما ارائه خواهیم کرد. امیدواریم بتوانید افکار بدبینانه را پشت سر بگذارید.

چرا باید روز جهانی مثبت اندیشی را جشن بگیریم؟

 

همه ما با مشکلات زیادی مواجه هستیم. وقتی مشکلات اتفاق بیفتند، راحت ترین کار این است که نا امید شوید، سراغ افکار بدبینانه بروید و افسردگی تمام وجود شما را فرا بگیرد. اما این احساسات شرایط را برای شما بدتر خواهند کرد. طرز فکر منفی هیچوقت مشکلات شما را حل نخواهد کرد. اما اگر خود را برای شرایط بهتر همراه با مثبت اندیشی آماده کنید، اتفاقات خوب برای شما رقم خواهد خورد. پس بیایید این یک روز را برای مثبت اندیشی جشن بگیریم. شاید این آغاز تغییرات خوش برای شما باشد.

 

تاریخچه روز جهانی مثبت اندیشی

در سال 2003 کارآفرینی آمریکایی 13 سپتامبر را روز جهانی مثبت اندیشی معرفی کرد. پس از آن سال هرساله به عنوان یادبود این روز با انجام کارهایی مثبت اندیشی را جشن می گیریم. افکار منفی را کنار گذاشته و فقط به چیزهای مثبت فکر کنید. با این کار در دراز مدت طرز تفکر خوشبینانه پیدا خواهید کرد.

افکار منفی اغلب نتیجه استرس و مشکلاتی است که روزمره با آن مواجه می شوید. با مثبت اندیشی استرس خود را کاهش دهید و بگذارید افکار مثبت، روح و ذهن شما را پر کنند. اگر مثبت اندیشی سبک زندگی شما را دگرگون نکند، آن را بهبود می‌بخشد. اگر می خواهید در زندگی موفقیت های متعددی کسب کنید، حتماً باید نگرش مثبتی داشته باشید.

چگونه روز جهانی مثبت اندیشی را جشن بگیریم؟

1. سپاسگزاری

سپاسگزاری روزانه کلید خوش بینی است. با سپاسگزاری می‌توانید چیزهای خوب را در زندگی خود پیدا کنید. قدردانی از نعمت هایی که به شما داده شده است و شکرگزاری آنها، به شما حال خوبی می‌دهد. اگر شما در زندگی‌تان سپاسگزاری می‌کنید باید به دنبال چیزهای خوب باشید. انسان‌هایی که قدردان خوبی‌ها و نعمت‌ها نیستند، نمی‌خواهند که چیزهای خوب را در زندگی ببینند. اگر در شرایط سخت به سر می‌برید، شب ها قبل از اینکه بخوابید برای سه نعمتی که در طول روز می‌توانید به یاد بیاورید، شکرگزاری کنید. این شروع خوبی برای افزایش حس سپاسگزاری و قدردانی از نعمات خداوند خواهد بود و در دراز مدت باعث ایجاد طرز تفکر مثبت در شما خواهد شد.

2. مدیتیشن

مدیتیشن راهی عالی برای پاک کردن ذهن‌ است. مدیتیشن این امکان را به شما می‌دهد تا در موقعیت های دشوار بتوانید به راحتی فکر کنید، تمرکز خود را از دست ندهید و راه حل های موجود را بیابید. برای مدیتیشن می توانید راه های مختلفی (مانند یوگا و نیایش) را امتحان کنید. با این کار ذهن شما از چیزهای منفی و بیهوده خالی می شود و اجازه می‌دهد افکار مثبت به ذهن شما راه پیدا کنند و یک قدم به مثبت اندیشی بیشتر نزدیک شوید.

3. بخشیدن و درخواست بخشش

وقتی تنازعی میان ما و دیگران باشد، به طور پیوسته تنش و عصبانیت در وجود خود احساس می‌کنیم. اگر به شخصی ستم کنیم و یا مورد ستم قرار بگیریم٬ تنها راه برای رهایی از احساسات منفی، بخشش است. کسانی که باعث درد و رنج شما شده‌اند را ببخشید. همچنین از کسانی که در حق آنها ظلمی مرتکب شده اید، طلب بخشش کنید. وقتی ببینید درخواست بخشش شما مورد تایید قرار گرفته، احساس بسیار شادتری خواهید داشت و شخصیت و منش شما به شکل قابل توجهی تغییر خواهد کرد.

4. تعریف از دیگران

وقتی از دیگران تعریف می‌کنیم در واقع تاثیرش به خودمان باز می‌گردد. مثلاً اگر یکی از دوستان‌تان تیشرت زیبایی پوشیده بود، به او بگویید که چقدر لباسش زیباست. هر روز سه نفر را انتخاب کنید و سعی کنید از آن ها تعریف کنید. خلاقیت داشته باشید و به شیوه های مختلف این کار را انجام دهید و کاری کنید که بدانند که برای شما مهم هستند. وقتی که به دیگران توجه می‌کنید، در واقع تاثیر زیادی روی رشد شخصیت شما خواهد گذاشت.

5. بیشتر خندیدن

خنده باعث آزاد سازی اندروفین (Endorphin) در بدن شما شده و باعث می‌شود احساس شادی بیشتری داشته باشید. اگر می‌خواهید بیشتر بخندید با آدم‌هایی معاشرت داشته باشید که اهل خنده هستند. وقتی شاد هستید، زندگی خیلی راحت تر و نگرانی های‌تان کمتر می‌شود.

6. اعتماد به نفس

برای حفظ مثبت اندیشی، باید به طور پیوسته انرژی خود را بازیابی کنید. نباید خالی از انرژی و یا سردرگم و خسته شوید. برای این کار باید از خودتان مراقبت کنید. حداقل برای یکبار در هفته، البته ترجیحاً هر روز زمانی را برای خودتان در نظر بگیرید. کارهایی که واقعاً می‌خواهید، انجام دهید. کاری را انتخاب کنید که شما را خوشحال تر کند و به آرامش و آسایش شما نیز کمک بیشتری کند.

7. توجه به سلامتی

زمانی که از وضعیت جسمانی خود راضی باشید، از لحاظ ذهنی نیز رشد خواهید کرد. توجه به سلامتی اولویت اول هر موجود زنده ای است. کافی است شما غذای خوبی نخورید تا ذهن‌تان به اندازه کافی آرامش را نداشته باشد. توجه به کیفیت غذا می‌تواند رابطه مستقیمی با ذهن شما داشته باشد. همچنین سه روز در هفته سعی کنید تمرین های ورزشی داشته باشید. هر اندازه که از لحاظ سلامتی در وضعیت بهتری قرار داشته باشید به همان اندازه می‌توانید مثبت اندیش تر و روحیه بالاتری داشته باشید. مثبت اندیشی بدون توجه به عملکرد بدن نتیجه متناسبی نخواهد داد.

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید