ثبت نام واکسن کرونا برای واجدین شرایط

0
307

ثبت نام واکسن کرونا

سامانه واکسیناسیون کرونا در ایران به آدرس salamat.gov.ir (به نام سامانه سیب) توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی راه اندازی شده است تا هموطنان بتوانند با ثبت نام در این سامانه به راحتی در نوبت تزریق واکسن قرار گیرند. اسامی و اطلاعات اغلب افرادی که قبلا تحت پوشش بیمه سلامت بوده اند بر روی سامانه درج شده است اما برای اطمینان، می توانید با طی مراحل ثبت نام، اسم خود یا عزیزان تان را در سامانه ثبت کنید. البته ثبت نام در سامانه در حال حاضر برای متولدین سال 1330 به قبل امکان پذیر است؛ اما بر اساس سند ملی واکسیناسیون کرونا، تا پایان سال 1400 تمامی افراد بالای 18 سال کشور به ترتیب اولویت اعلام شده می توانند در سامانه ثبت نام کنند و منتظر دریافت واکسن کرونا باشند. نحوه ثبت نام واکسن کرونا در ادامه این مقاله توضیح داده شده است.

آموزش گام به گام ثبت نام واکسن کرونا

برای ثبت نام واکسن کرونا در سامانه سیب، کافی است مراحل زیر را طی کنید:

1.متقاضیان هر کدام از اولویت ها که توسط مراجع رسمی اعلام می شوند باید با درج کد ملی، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه خود، در سامانه سیب اقدام به ثبت نام کنند. کد تأیید ورود به سامانه برای همان شماره اعلامی ارسال می شود. نیاز نیست این شماره موبایل الزاماً متعلق به فرد متقاضی واکسیناسیون باشد؛ تنها کافی است شماره ای را انتخاب کنید که در دسترس باشد.؛ زیرا پیامک زمان و مکان تزریق دوز اول و دوم واکسن به همین شماره ارسال خواهد شد.

2.پس از وارد کردن کد امنیتی و انتخاب گزینه مرحله بعد؛ کد امنیتی به شماره موبایل وارد شده ارسال می شود. با ورود کد تأیید، باید نام استان و شهر محل سکونت متقاضی واکسن را وارد کرد.

3.در مرحله بعد، اسامی خانه های بهداشت مشخص شده و متقاضی می تواند نام یک خانه بهداشت را انتخاب کند.

به این ترتیب ثبت نام تمام می شود و بعد از آن باید منتظر بود تا پیامک زمان و مکان تزریق واکسن کرونا برای افراد ارسال شود.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید