تیم تهران قهرمان مسابقات دوومیدانی بانوان بزرگسال کشور در اراک شد

0
237

 تیم تهران عصر چهارشنبه با کسب پنج مدال طلا، قهرمان مسابقات دوومیدانی بانوان بزرگسال کشور در اراک شد.

ایرنا -این مسابقات به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر و گرامیداشت زنده یاد « ابراهیم نوح نژاد» به مدت ۲ روز به  میزبانی استان مرکزی در پیست استاندارد تارتان ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک جریان داشت.

در پایان تیم‌های اصفهان با کسب چهار مدال طلا و خراسان رضوی با سه مدال طلا به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را از آن خود کردند.

همچنین تیم اردبیل با کسب ۲ مدال طلا و یک مدال نقره و استان مرکزی نیز با کسب ۲ مدال طلا در جایگاه چهارم و پنجم قرار گرفتند.

در این دوره از مسابقات، ۲۹ تیم دو و میدانی بانوان بزرگسال کشور در قالب ۱۵۰ ورزشکار دونده حضور داشتند و با یکدیگر رقابت کردند.

سرپرست معاونت بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی در حاشیه آیین اختتامیه این مسابقات به ایرنا ،گفت: استان مرکزی برای نخستین‌بار میزبانی مسابقات قهرمان کشوری بانوان دونده را عهده دار بود اما در برگزاری ومیزبانی خوش درخشید.

« مهین علی‌بخشی» افزود: بنا به اعلام دبیر فدارسیون دو ومیدانی کشور، سطح برگزاری  مسابقات در حد بین‌المللی بود و این استان توانایی برگزاری مسابقات در حد وسیع‌تر را دارد.

وی بیان کرد: تمام تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات از کیفیت برگزاری مسابقات و میزبانی استان مرکزی ابراز رضایت داشتند و این مهم سرمایه خوب برای عوامل برگزار کننده است.

سرپرست معاونت بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی ادامه داد: ورزشکاران و دست‌اندرکاران ورزشی این رقابت‌ها از زمان حضور در اراک به لحاظ سلامتی و ویروس کرونا بررسی شدند و در مدت حضور نیز همه تلاش‌ها برای حفظ سلامتی ورزشکاران و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به کار گرفته شد.

علی‌بخشی اظهار داشت: ۵۰ داور قضاوت برگزاری این مسابقات را برعهده داشتند که ۲۱ داور آن از استان مرکزی بود.

رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی مردان کشور نیز، یکم و دوم خردادماه در ورزشگاه ۱۵ هزار نفری امام خمینی ( ره) اراک به میزبانی استان مرکزی برگزار شد.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت است.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید