خانه مادرانه توصیه های یواشکی مادرانه

توصیه های یواشکی مادرانه

0
141

واقعا به هیچ دلیلی نیاز ندارید، فرزندتان از بدو تولد همه چیز شما می شود- طریقی که رفتار می کند، بازی می کند، و می خوابد. برای تمام کارهایی که می کند دوست دارید او را تنگ در آغوش بگیرید و بگویید که دوستش دارید.

توصیه های مادرانه را از زبان یکی از مادران بشنوید:

خب به عنوان زنی که برای بار اول مادر می شد، این ها تجربیاتی بود که من داشتم. صادقانه، این مسیر اصلا ساده نبود. در طول سه ماهه سوم بارداری ام کمی بد اخلاق و بی حوصله شده بودم، و هنوز هم زمان هایی هست که احساس می کنم آن موقع ها شرایط بهتر بود. گاهی اوقات احساس بلاتکلیفی، ناراحتی و طغیان می کنم و نمی دانم چه کار باید بکنم. در ادامه توصیه هایی برای کمک و مقابله با چالش هایی که من با آن ها مواجهه شدم برایتان آورده ام.

 

۱) در آرزوی بی عیب و نقص بودن نباشید

شاید این جمله را بسیار شنیده باشید که ” سعی کنید مادر شادی باشید نه مادری عالی”. دنبال کردن این توصیه بسیار اهمیت دارد. شما نمی توانید تمام کارهایتان را بی عیب و نقص انجام دهید، به دنبال اهداف دستیافتنی بروید نه آن هایی که جاه طلبانه هستند.

۲) از کمک دیگران استفاده کنید

اگرچه شاید دوست داشته باشید که تمام لحظات را در کنار نوزادتان باشید اما عملا چنین چیزی غیر ممکن است. زمان هایی هست که کل شب را نخوابیده اید و به شدت نیاز به خواب دارید. خیلی مهم است که کودک تان حداقل با اعضای خانواده تان احساس راحتی کند. گاهی اوقات، بگذارید شخصی غیر از شما آن ها را در رختخوابشان بگذارد یا آن ها را در خانه بگردانند و با آن ها بازی کنند.

۳) چه کارهایی باید و نباید انجام داد

مطمئنم این روزها تمام مادران با تضاد بین روش های سنتی مادران و مادربزرگ ها و چیزی که پزشکان توصیه می کنند روبه رو هستند. گزینه های پیش رویتان را در نظر بگیرید. در مورد  مزایا و معایب هر کدام تحقیق کنید و تصمیم آگاهانه ای بگیرید.

۴) برای خودتان وقت بگذارید

اگرچه دوره ی مادر بودن دوره ی بسیار پر مشغله ای است اما با این حال زمانی برای خود اختصاص دهید. از این زمان برای انجام کارهایی استفاده کنید که احساس بهتری به شما بدهد. شما می توانید با ایجاد نمودارهای زمانی ساده یا برنامه های زمانی مختص تغذیه و خواب نوزاد، برای این زمان برنامه ریزی کنید. تقریبا بعد از ۴ تا ۶ روز می بینید که الگوی خاصی شکل گرفته و براساس آن می توانید برنامه ریزی کنید.

همچنین مهم است که نیازهای خود را به زبان بیاورید، چیزهایی که نیاز دارید را بخواهید بدون اینکه احساس گناه به خاطر خودخواه بودن داشته باشید. هر کاری که سرحال تان می آورد را انجام دهید. اگر حس خوبی نداشته باشید، همه چیز برایتان سخت تر خواهد شد.

۵) خاطره بسازید

در میان تمام فشارهایی که به خاطر درست انجام دادن بچه داری تحمل می کنیم در مورد مراقبت از کودکمان هیجان زده هستیم و بر آن تمرکز داریم. اگرچه، بسیار اهمیت دارد که در کنار همه این ها خاطرات خوبی بسازیم. نگذارید این زمان ها بگذرد- یک آلبوم عکس درست کنید. اگر اعضای خانواده تان از خانه به دور هستند مرتبا برایشان تماس تصویری بفرستید. اگر روش های معمولی را دوست ندارید به دنبال راه های خلاقانه ای برای ثبت این تجربه های منحصر به فرد و شگفت انگیز با کودکتان باشید.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید