اشتغال یکی از مسائل مهم حوزه زنان است

0
267

اشتغال یکی از مسائل مهم حوزه زنان است

فریبا ولی‌پوری در جلسه هم‌اندیشی با بانوان بروجرد که امروز ۱۹ بهمن‌ماه برگزار شد، اظهار کرد: در مرکز استان اتاق فکری متشکل از بانوان تحصیل‌کرده، صاحب ایده و دارای سوابق جهادی و انقلابی به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: مشکلات و آسیب‌های اجتماعی حوزه زنان در استان شناسایی و جمع‌بندی می‌شود تا به ترتیب اولویت برای کاهش آن‌ها برنامه‌ریزی و اقدام شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری لرستان خاطرنشان کرد: اشتغال یکی از مسائل مهم حوزه زنان است و زنان سرمایه‌های عظیمی هستند که دارای نقش‌های اصلی و مهم مادر بودن هستند.

ولی‌پوری اضافه کرد: بانوان نخبه و فعالان اجتماعی باید با قاطعیت و بدون تردید و خودسانسوری مسائل و مشکلات متعدد حوزه زنان در بخش‌های اجتماعی را بیان کنند و برای حل مشکلات راهکار ارائه دهند.

وی بیان کرد: زمانی که بانوان بنا بر قانون صلاحیت اشتغال در اداره‌ای را دارد و شاغل شده‌اند دیگر هیچ مدیری این حق را ندارد به بانوی شاغل به‌واسطه مسئولیت بچه‌دار بودن به او بگوید که اگر بچه‌داری و مشکل‌داری به سرکار نیایید.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری لرستان ادامه داد: در حال حاضر شرایط به‌گونه‌ای فراهم شده تا بانوان در کنار نقش مادری به کار و مسئولیت اجتماعی خود هم بپردازند.

ولی‌پور عنوان کرد: زنان بدسرپرست نیز نباید مورد غفلت قرار گیرند برخی از آن‌ها تحت پوشش نهادهای حمایتی اعم از کمیته امداد و بهزیستی قرار ندارند و تحت فشارهای شدید اقتصادی هستند.

وی با بیان اینکه این مهم به‌صورت کشوری در حال پیگیری است، افزود: در این راستا طرح‌هایی به تهران ارائه شده تا بتوان به موضوع زنان بدسرپرست ورود پیدا کرد.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری لرستان اظهار کرد: زنان بدسرپرست نه معتاد هستند و نه مجرم و طلاق هم نگرفته‌اند که تحت پوشش نهادهای حمایتی باشند.

ولی‌پور با اشاره به دورکاری بانوان، تصریح کرد: دورکاری بانوانی که بچه زیر ۶ سال دارند قانون مشخصی دارد که صلاحیت مدیر را می‌طلبد به‌منظور پیشگیری از اعمال سلیقه‌های شخصی اقداماتی در دست انجام است که قید صلاح‌دید مدیر برداشته شود.

منبع : ایسنا

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید